Data: 2010-11-20 00:34:19 | |
Autor: adresss | |
Aster i rozciagniete mordy w pionie | |
W Aster (Zielona Gora) - analog
zauwazylem, ze na TVP1/TVP2 ostatnie 2 tygodnie, to sa problemy z formatami. 16:9 i poprawna sygnalizacja formatu. Nie dotyczy to wszystkich pozycji programowych. Np. leci sobie film i powinien byc w 16:9, ale jest rozciagniety w pionie, bo pewnie z satelity tuner w Aster otrzymuje, ze leci wlasnie 4:3 i taki obraz jest generowany. Co jest nieprawda, bo powinno byc 16:9. No i musze pilotem przelaczyc tv (crt) na 16:9 - czyli scisnac. Wkurza mnie, bo "mordy" maja rozciagniete w pionie. Kiedys bylo dobrze. Czy zauwazyliscie moze takie same problemy w Aster w innych miastach i ew. w innych kablowkach? Czy to jest wina TVP czy Aster? -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-20 12:42:45 | |
Autor: konieczko | |
Kup normalny TV z automatycznych skalowaniem. O aster nic nie mow bo to syf kila mogila.
Data: 2010-11-20 13:30:02 | |
Autor: adresss | |
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko <troll@ops.pl> wrote:
Witam "ziomala" Kup normalny TV z automatycznych skalowaniem. O aster nic nie mow bo to syf kila mogila. mam jak najbardziej normalny TV - zawsze dobrze dzialal i tego samego oczekuje teraz. I nie mam zamiaru nic zmieniac (kupowac "bardziej" normalnego TV). Szukam kto jest winny: ze mordy sie rozciagja (czasami) w pionie. Wg mnie problem tkwi w brak prawidlowej sygnalizacji z dosylow TVP i dlatego tuner w Aster glupieje i zamiast przelaczyc sie na 16:9 nadal tkwi w 4:3 rozciagajac niepotrzebnie obraz. Nie na wszystkich emisjach programow tak sie dzieje. A u innych operatorow jest podobnie teraz? Co byloby potwierdzeniem problemow ze strony TVP. -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-20 14:28:45 | |
Autor: Tomy M. | |
W dniu 2010-11-20 13:30, adresss@poczta.pl pisze:
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko<troll@ops.pl> wrote: Nie dyskutuj z tym trollem. Tylko idioci korzystają z automatycznego skalowania. Ile można rozciągać obraz, skoro TVN nadaje jak YOUTUBE to tak należy to oglądać, powiększone jest tragicznie rozmazane. U Ciebie ewidentnie coś jest nie tak, zwróć jednak uwagę na kabel EURO, to w nim leci sygnał sterowania przełączaniem 4:3/16:9 Dokładnie to na PIN 8 (niskie/wysokie napięcie) http://en.wikipedia.org/wiki/SCART Mozę niełączy, albo jest uszkodzony. Pamiętaj też że ustawienia dotyczące sterowania przez PIN 8 są zazwyczaj dostępne w tunerze, nie ustawia się tego w TV tylko w tunerze. Ja nie zaobserwowałem tego na Cyfrze+, ale nie używam sterowania po EURO bo obraz mam po HDMI a ustawienia TV 1:1 pixel + amorficzne -- Tomy M. |
Data: 2010-11-20 15:00:48 | |
Autor: Cavallino | |
Uzytkownik <adresss@poczta.pl> napisal w wiadomosci news:
A u innych operatorow jest podobnie teraz? Nie jest. Czasem na TVP3 maja problem. 1 i 2 bez problemów, moze na jakichs reklamach. |
Data: 2010-11-20 17:20:39 | |
Autor: adresss | |
On Sat, 20 Nov 2010 13:30:02 +0100, adresss@poczta.pl wrote:
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko <troll@ops.pl> wrote: cos zle zescie doczytali!! 1. dotyczylo to analogowej kablowki Aster, gdzie dosyl z pewnoscia nie jest HB (i tranponderow od sat-operatorow). 2. ja mam tv bez tunera/decodera wiec sterowanie z Euro-nozki mnie nie dotyczy!!!! Wypijcie piwko, to moze bedzie wam latwiej. -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-21 12:28:01 | |
Autor: Jerzy Pastusiak | |
Hello adresss,
Wypijcie piwko, to moze bedzie wam latwiej. u nas na turzynie , widziałem specjalne okulary zwężające w pionine bardzo dobre - chińskie |
Data: 2010-11-21 23:22:45 | |
Autor: Tomy M. | |
W dniu 2010-11-20 17:20, adresss@poczta.pl pisze:
cos zle zescie doczytali!! Wiesz co ... w takich sprawach to zaglądaj do archiwum. Opisy problemów tego typu pojawiały się na grupie tak z 5 lat temu... Ja zapomniałem jak wygląda tv analogowa 12 lat temu. Od tego czasu używam wyłącznie telewizji cyfrowej. -- Tomy M. |
Data: 2010-11-21 01:57:01 | |
Autor: rageofhonor | |
Uzytkownik <adresss@poczta.p> napisal w wiadomosci news:fu1ee61vrevvu8pe30pc338bc83puk4q0u4ax.com... W Aster (Zielona Gora) - analog Ja nie zaobserwowalem takich problemów a mam tez ustawione na automat. Jedyny problem z TVP to ze mam szereg kropeczek w lewym górnym rogu miedzy czarnym paskiem a obrazem gdzies na 1/3 ekranu. Ma ktos podobnie. Juz podczas mundialu tak bylo. Nie pamietam czy sygnal cyfrowy tez tak ma. |
Data: 2010-11-21 02:13:13 | |
Autor: Krystian Zaczyk | |
Uzytkownik <adresss@poczta.p> napisal:
W Aster (Zielona Gora) - analog Kiedys bylo dobrze. Rozumiem, ze masz telewizor CRT 4:3? Podejrzewam, ze "Kiedys bylo dobrze", bo na w/w kanalach miales 4:3 (z LB), a teraz masz 16:9 (anamorficznie). Z tym, ze albo nie ma znacznika, albo Twój TV nie przelacza sie automatycznie. Krystian |
Data: 2010-11-23 11:28:14 | |
Autor: adresss | |
On Sun, 21 Nov 2010 02:13:13 +0100, "Krystian Zaczyk"
<zaczyk2@spamsiec.etan.pl> wrote: Uzytkownik <adresss@poczta.p> napisal: a skad tv ma niby odebrac znacznik odbierajac sygnal z glowicy analogowej!!! Jestem juz pewny, to wina TVP, ze nieprawidlowo wysyla znaczniki na niektorych programach (emisjach). Ciekaw jestem czy z powodu balaganu czy celowo? A jak to wyglada w emisjach w dvb-t? -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-23 13:46:59 | |
Autor: Cavallino | |
On Sun, 21 Nov 2010 02:13:13 +0100, "Krystian Zaczyk" Jak to skąd? Niby że WSS nie jest w stanie działać na analogu? |
Data: 2010-11-23 15:31:40 | |
Autor: adresss | |
On Tue, 23 Nov 2010 13:46:59 +0100, "Cavallino"
<cavallinoNIE-LUBIE-SPAMU@konto.pl> wrote: Rozumiem, ze masz telewizor CRT 4:3? Podejrzewam, ze "Kiedys bylo nie wiedzialem, ale doczytalem. Wiec w czym tak naprawde jest problem? Moj Sony KV-25C5 (lata produkcji 1994-95) z pewnoscia nie obsluguje WSS (bo nie znalazlem tego w instrukcji). A od kiedy ten standard funkcjonuje? A jest tu ktos, kto ma dostep do dosylow TVP i ma madrzejszy "kablowkowy" tuner i moglby sprawdzic co sie dzieje - np. w trakcie serialu M-jak ..... (chwile przed i chwile po). Jezeli to z winy Aster, to czy mogli zrobic tak, ze zaczeli "insertowac" WSS do sygnalu analogowego, aby dobrze zrobic abonentom z nowymi tv, ale czy przy okazji pokarali posiadaczy starszych tv? Lub cos przy okazji zle zrobili??? Albo jest to z winy TVP, ze zle sygnalizuje zmiane formatu (dla niektorych emisji)? Bo dzieje sie to tak, ze nie wszystko jest zle. Dzieje sie to na tvp1, tvp2, tvp polonia -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-23 15:40:00 | |
Autor: Cavallino | |
Użytkownik <adresss@poczta.pl> napisał w wiadomości news:
A jest tu ktos, kto ma dostep do dosylow TVP i ma madrzejszy Nie wiem jak z sygnałem dla kablówek, ale nawet w dvb-t nie potrafią WSS ustawić. Przy czym problem jest chyba tylko z TVP2. Jak już zrobią WSS i podziała czas jakiś, to znowu coś spieprzą i leci bez. Obecnie (w niedzielę przynajmniej) leci bez WSS. Aaaa - i jeszcze na TVP3 zdarzają się audycje ze skopanym WSS, ale tylko regionalne z Poznania. |
Data: 2010-11-23 21:03:29 | |
Autor: Krystian Zaczyk | |
Użytkownik <adresss@poczta.pl> napisał:
On Sun, 21 Nov 2010 02:13:13 +0100, "Krystian Zaczyk" Rozumiem, ze masz telewizor CRT 4:3? Podejrzewam, ze "Kiedys bylo Z sygnału dostarczanego kablem!!! ;-) Jestem juz pewny, to wina TVP, ze nieprawidlowo wysyla Skąd ta pewność skoro Twój telewizor ich nie odbiera? A jak to wyglada w emisjach w dvb-t? Nie mam pojecia; nie odbieram dvb-t. Krystian |
Data: 2010-11-21 16:25:54 | |
Autor: Tomaszek | |
W dniu 2010-11-20 00:34, adresss@poczta.p pisze:
W Aster (Zielona Gora) - analog W Warszawie to samo, teĹź mam Aster i jest tak samo. Zobacz jakie jaja sÄ na Filmbox. Tam to dopiero sÄ formaty;) Naziemnie problemu nie ma - sprawdziĹem. Nie zgĹaszaĹem im tego, bo tak rzadko tv juĹź teraz oglÄ dam, Ĺźe nie warto. A rÄcznie na tv moĹźna przerzuciÄ raz na jakiĹ czas... -- | TOMASZEK nie lubi: | ^czÄĹci rowerowych^czosnku^niektĂłrych gwiazdek^ | lewej strony mocy^ |
Data: 2010-11-21 18:17:00 | |
Autor: BoDro | |
Tomaszek pisze:
W Warszawie to samo, też mam Aster i jest tak samo. Zobacz jakie jaja są na Filmbox. Tam to dopiero są formaty;) Naziemnie problemu nie ma - sprawdziłem. Nie zgłaszałem im tego, bo tak rzadko tv już teraz oglądam, że nie warto. A ręcznie na tv można przerzucić raz na jakiś czas... a w mojej kablówce z kolei mordy są rozciągnięte w poziomie, ale tylko na kanale "Mezzo" i nie na wszystkich pozycjach programowych :-) Dodatkowo obraz w poziomie wyłazi poza ekran (mam bańkę 4:3). Pociesznie wygląda np. Pani, co arie śpiewa, i jest prawie szersza niż wyższa :-) -- Bogdan |
Data: 2010-11-22 10:10:03 | |
Autor: komar | |
W dniu 2010-11-21 16:25, Tomaszek pisze:
W dniu 2010-11-20 00:34, adresss@poczta.p pisze: ja niedawno zrezygnowaĹem z Aster na rzecz Vectry. MyĹlaĹem, ze to w Aster jest chaos ale w Vectrze (analogowej) jest totalny sajgon. TrochÄ lepiej cyfrowo, ale teĹź do ideaĹu daleko. |
Data: 2010-11-24 11:39:45 | |
Autor: tadeusz | |
Uzytkownik <adresss@poczta.p> napisal w wiadomosci news:fu1ee61vrevvu8pe30pc338bc83puk4q0u4ax.com... W Aster (Zielona Gora) - analog Telewizja analogowa ma 625 lini. I bardzo dobrze, ze nadaja na wszystkich. Czy chcesz byc okradany z kilkudziesieciu lini 25 razy na sekunde? t |
Data: 2010-11-24 12:14:39 | |
Autor: Maciej Bebenek (news.onet.pl) | |
W dniu 2010-11-24 11:39, tadeusz pisze:
Telewizja analogowa ma 625 lini. Jesteś pewien, że nadają OBRAZ na wszystkich? :-) |
Data: 2010-11-26 12:38:39 | |
Autor: tadeusz | |
Użytkownik "Maciej Bebenek (news.onet.pl)" <maciej_pmt@telco.one.pl> napisał w wiadomości news:icis36$ivs$1news.onet.pl... W dniu 2010-11-24 11:39, tadeusz pisze: Oczywiście, że wiem co mówię. Obraz należy nadawać na wszystkich liniach do tego przeznaczonych. Zastanawiam się nieraz jakiemu mądrali przyszło po raz pierwszy na myśl nadawanie w technice analogowej z pasami na górze i na dole. Był i jest bowiem możliwy prostrzy sposób (i na dodatek ekologiczny- mniej zużywanej energii) na zmianę proporcji na starym telewizorze zachowując pełną rozdzielczość obrazu. Jest nim zmniejszenie amplitudy odchylania pionowego. W telewizorze analogowym jest zazwyczaj do tego przeznaczony specjalny potencjometr regulacyjny, który można prawie bez kosztów zastąpić zewnętrznym i regulować sobie wysokość obrazu do woli. (lub zastąpić to stałym dzielnikiem i przełącznikiem) I taki prosty sposób proponuję twórcy tego wątku. I niech więcej nie denerwuje posiadaczy odbiorników z szerokim ekranem, którzy patrząc na z reguły ładne spikierki widzą niestety grube baby.. Niestety problem przeniósł się na uruchamianą transmisję DVB-T. Już zupełnie bez sensu mimo, że telewizory cyfrowe mają wyłącznie szeroki ekran niektóre stacje nadają nawet stare obrazy zarejestrowane w 4:3 z pasami na górze i dole, na reszcie nadając co najwyżej część swojego logo. Czy to mądre zachowanie? pozdrawiam T |
Data: 2010-11-26 12:59:38 | |
Autor: pawell32 | |
W dniu 2010-11-26 12:38, tadeusz pisze:
Jesteś pewien, że nadają OBRAZ na wszystkich? :-) przecież cała masa odbiorników analogowych to ma wbudowane w procesor obrazu, a przełączanie jest automatycznie (scart pin 8), lub ręcznie -- pozdrawiam. pawell32 Slackware 13 - power of linux http://www.net-sat.pl e-mail: pawell@net-sat.pl |
Data: 2010-11-26 14:19:11 | |
Użytkownik "Maciej Bebenek (news.onet.pl)"<maciej_pmt@telco.one.pl> napisał Ktoś Ciebie haniebnie oszukał Obraz należy nadawać na wszystkich liniach do tego przeznaczonych. A to już nie to samo, co nadawanie na 625 liniach :-) Zastanawiam się nieraz jakiemu mądrali przyszło po raz pierwszy na myśl Pamiętasz filmy panoramiczne? Takie w proporcjach 1:2,85? To pewnie stąd się wzięło, a potem już poszło. Był i jest bowiem możliwy prostrzy sposób (i na dodatek ekologiczny- mniej Zazwyczaj, to były w lampowych rubinach czy innych topazach. Potem zginęły (a w zasadzie schowano je przed użyszkodnikiem, bo i tak robił z nich więcej szkody niż pożytku). Natomiast przełącznik 4:3/16:9 występował w wielu telewizorach kineskopowych z lat '90. I komu to przeszkadzało... I taki prosty sposób proponuję twórcy tego wątku. I niech więcej nie Pamiętaj, że settop box pójdzie nawet z lampowym szmaragdem sprzed 40 lat :-) Ale uwaga jak najbardziej słuszna. M. |
Data: 2010-11-26 13:21:45 | |
Autor: Waldek Godel | |
Dnia Wed, 24 Nov 2010 11:39:45 +0100, tadeusz napisał(a):
Telewizja analogowa ma 625 lini. I zapewne dlatego właśnie telewizja HD zaczyna się od 420p <ROTFL> -- Pozdrowienia, Waldek Godel Co to jest tradycja? Tradycja co jest coś ekstra. Chodzi o to że jak my im wydamy Zakajewa to oni nam muszą oddać samolot. Właśnie na zasadzie tej tradycji.. to stara tradycja. Jeszcze od początku.. lotnictwa. Ekstradycja. |